cloud
top image

Historie Mateřské školy Benedikt

Mateřská škola Benedikt byla založena v roce 2009 a 1. září téhož roku se poprvé otevřela dětem. Z počátku fungovala jako dvoutřídní školka pro děti od 3 do 6 let s kapacitou 36 dětí na třídu, v níž byly děti rozdělené podle věku.

Po několika letech provozu bylo vedením školy z důvodu zkvalitnění výchovně vzdělávacího procesu rozhodnuto přejít na jednotřídní, smíšenou s kapacitou 28 dětí. Tato organizační změna přinesla řadu pozitivních prvků ve výchově a vzdělávání dětí tím, že evokuje útulné rodinné prostředí. Tato změna také dala i větší možnosti pedagogům v individuálním přístupu k dětem při vzdělávacím procesu.

Na jednoho pedagoga tak nyní připadá méně dětí, než v původním organizačním schématu. Nejdůležitější přínos spočívá v kvalitnější přípravě dětí předškolního věku k nástupu do základní školy, kdy jeden pedagog – učitel se věnuje pouze předškolákům v individuálním vzdělávacím režimu.